Pełnia

To zdecydowanie nie moja pora. Pewno, że najprościej zwalać wszystko na pogodę, ale z tą pełnią u mnie to prawda. Jakiś bezwład i niemoc odczuwam.

Pojechałam do ojca a tam wieś w mieście, wręcz idylla, tarta z malinami i bitą śmietaną, ojciec naprawia płot, by bluszcz ładnie rósł, słońce świeci, trzy koty o imionach nie zgodnych z ich płcią wałęsają się po ogrodzie, pies tarza się w trawie, wszyscy pełni energii, żadnej pełni. A to zaledwie 30 minut ode mnie.

Wracam do centrum, wchodzę do spożywczaka, pani natychmiast wzdycha: ” co za wstrętna pogoda, to ta pełnia”, idę do warzywnego, sprzedawca mówi: ” źle się czuję, dziś jest pełnia” , zahaczam o kiosk, w którym omdlewającym głosem sprzedawczyni  pyta: „sluuuchaam? Przepraszam, ale ta pełnia…”

No tak, działanie Księżyca zależy widocznie od miejsca pobytu. A może jeszcze od czegoś innego, ale dziś nie będę wnikała, bo dziś jest…..wiadomo.

Koty śpią, na Facebooku nic się nie dzieje,  może tylko w tajnej grupie „Halloween” , ale tu akurat nic dziwnego, skoro jest peeeełniaaaa……

Tylko Babcia ( z Dziennika) szaleje na dyskotece. Ale na nią chyba też działa, bo dała ogłoszenie na gumtree.pl pt ” Napadam na banki, kto ze mną?”

P.S. Dylemat nie został rozstrzygnięty. Spróbuję „Zaginionego” a dziennik z szurniętą Babcią w wolnym czasie.

 

Dzisiaj (pon., 12 wrz)
Pełnia 11:27Pełnia 11:27
Reklamy

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: