Zabawa w chowanego…

….trwa.

Moja nowa powieść bawi się ze mną lub ja  z  nią. Ta gra przyprawia mnie o mdłości, wściekłość i utratę zmysłów.

Już prawie ją mam, ale zanim zdążę dotknąć, znów ucieka.  Robię więc mnóstwo notatek, krótkich plików txt przybywa, to już jakaś nadzieja, że  w końcu  ją dopadnę.

W ogóle nie lubię zabawy w chowanego.  Nie lubiłam jej w dzieciństwie (ten strach kiedy słyszałam, że już zbliża się poszukujący i zaraz mnie znajdzie)  i nie lubię w dorosłym życiu, no chyba że…jest tylko wstępem, o którym grający wiedzą.

Jak miałam jakieś 10 lat to chyba grałam w gumę i w klasy; były tez jakieś słowne zabawy, których dobrze nie pamiętam, na przykład „10 pytań”. Czasami bawiliśmy się w to już nie będąc wcale dziećmi.

A jeszcze z osiem lat temu,  zupełnie na serio z siostrą i jej znajomymi  tworzyliśmy drużyny na Mazurach, z których jedna miała odnaleźć drugą po zostawianych przez nią tropach. Oczywiście, zapomniałam kompletnie jej nazwę…

Przypomniałam sobie! Ta gra to podchody.

Dorośli grają w nią często, niekoniecznie w lesie…

Reklamy

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: