Jeden człowiek, jedna kraina

Jednego człowieka możemy poznawać i odkrywać przez całe życie i jest to fascynujące. To jak wędrówka po krainie, w której – niby już poznanej – natykamy się na kolejne zakamarki, tajemne przejścia i ukryte drzwi.

Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy   zmieniają innych jak rękawiczki, znudzeni i coraz bardziej stetryczali w swoich poszukiwaniach nowości.

Ma to im zapewnić młodość, adrenalinę, emocje i zazwyczaj zapewnia, ale na krótko.   Szybko znów stają się znudzeni i rozpoczynają kolejne poszukiwania.

W efekcie rośnie tylko ich frustracja i poczucie nudy. A zmiany uzależniają.

Konsumują innych  w tempie biegaczy.

Z jedzeniem jest podobnie: żadna potrawa nie smakuje, kiedy jest pożerana chciwie i szybko. Najczęściej nie pamięta się potem, co się jadło;-)

Wszystko powoli staje się fast, nie tylko fast foody…

Szkoda.

P.S. Pisząc to, nie czuje się hipokrytką, bo znam to z autopsji: zmienianie ludzi, mieszkań, mebli, nakrycia głowy, et cetera. Opisałam to nawet w ‚Kobiecie w wynajętych pokojach”.

P.S. 2. Oczywiście, nie ma sensu tkwić przy jednej osobie, jeśli jej nie kochamy i nie lubimy. To jak śmierć za życia, bycie prawdziwym zombi.  W takim związku tkwi masochizm, litość, strach.

Na razie nie poznałam człowieka, który byłby moją  krainą. Między innymi dlatego, że nie jestem masochistką.

Reklamy

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

2 responses to “Jeden człowiek, jedna kraina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: