Mur

Booosze, jacy ci ludzie są paranoidalni. Budują mury wokół siebie a potem chcą je zburzyć.

Budują powoli, burzą gwałtownie…Nonsens.

Pieczołowitość ,jaką wkładają w budowanie muru powinna być taka sama w jego burzeniu. Ale może się mylę… Gwałtowne burzenie tez ma sens, jeśli  ma być rewolucją.

Ktoś  mnie oswaja, a potem buduje mur…Po co?

” Być może palenie bibliotek i budowa muru to czyny, które w tajemniczy sposób się znoszą”

„Uparty mur, w tej chwili, i we wszystkich innych, rzucający na ziemię, jakich nie ujrzę, swój system cieni, sam jest cieniem cesarza, który narodowi najbardziej przepojonemu czcią dla tradycji nakazał spalić swą przeszłość; wizja ta uderza nas prawdopodobnie sama przez się, niezależnie od sugestii, jakie dopuszcza.

(…)

Muzyka, poczucie szczęścia.mitologia, twarze naznaczone czasem, pewne zmierzchy i pewne miejsca chcą nam coś powiedzieć, lub powiedziały nam coś, czego nie powinniśmy byli stracić, lub coś nam powiedzą(..)”

Borges (cytaty)

Człowiekiem, który nakazał budowę muru był ten sam, który kazał, by spalono wszystkie książki powstałe przed nim. Jedna osoba.

Reklamy

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: