ACTA ciąg dalszy

1,75478,11027090,Rosnie_gniew_na_ACTA.html

Bunt przeciw ACTA rozlał się na ulice. Tak gwałtowne protesty to wyjątek w Europie. – To nie jest umowa skierowana przeciwko internautom – zapewnił premier. I ogłosił, że zostanie w czwartek podpisana.

(…)

Głos poparcia dla ACTA wyraziła Izba Wydawców Prasy. W oświadczeniu zarzuciła organizacjom pozarządowym manipulację. „Przeciwnicy podpisania i ratyfikowania przez Polskę umowy ACTA twierdzą, iż na podstawie umowy właściciele praw autorskich będą mogli uzyskiwać – bez wyroku sądu – dane o użytkownikach internetu od jego dostawców, co godzić ma w prywatność. To nieprawda. Twierdzenie to jest czystą manipulacją, na którą nie powinno być publicznej zgody” – czytamy w komunikacie.

 

 

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: