Ciekawa jestem tej książki

Wywiad – rzeka z moją siostrą:

Sceny z życia Szumowskiej

(24.02.2012)
4 kwietnia trafi do sprzedaży autobiograficzny wywiad rzeka z Małgorzatą Szumowską, reżyserką rozpowszechnianego obecnie w kinach „Sponsoringu” – filmu o prostytucji młodych kobiet i problemach seksualności z udziałem francuskiej gwiazdy Juliette Binoche.

W książce „Kino to szkoła przetrwania” reżyserka opowiada nie tylko o swojej pracy na planie, świecie filmu i mechanizmach rządzących kinematografią, lecz wraca także do dzieciństwa. Małgorzata Szumowska pochodzi ze znanej krakowskiej rodziny. Jej matka, Dorota Terakowska, była dziennikarką, reportażystką, pisarką. Podobnie jak ojciec reżyserki, który zasłynął jako redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” w czasach pierwszej „Solidarności”. Szumowska twierdzi, że po nim odziedziczyła skłonność do buntu.

Siostrą reżyserki jest dziennikarka i pisarka Katarzyna T. Nowak, autorka m.in. książki „Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej”. Szumowska w swojej twórczości także odwołuje się do wątków osobistych. Taki charakter miał jej film „33 sceny z życia” opowiadający o niemal jednoczesnej utracie obojga rodziców. Tak właśnie było w jej życiu.

Wywiad rzekę z Szumowską przeprowadziła Agnieszka Wiśniewska, wydaje ją Krytyka Polityczna, zaś sponsoruje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

index.php?v=wiadomosci&c=420&ff=

Reklamy

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: