Przenikanie

Dzisiaj pewna , bardzo zresztą fajna i ciekawa dziewczyna z Gazety Krakowskiej, robiła wywiad ze mną do reportażu, który ma być o tej mojej  próbie porwania samolotu. Ciekawa jestem, ja to wyjdzie…Myślałam, że nikogo ten temat już nie interesuje. Dziewczyna zrobiła research wśród ludzi w różnym wieku, rozmawiała z uczniami i studentami  i co ciekawe, okazało się, ze ci młodzi ludzie wiedzą o tym wydarzeniu.

A nazwałam wpis „przenikaniem”, bo od czasu wydania mojej pierwszej książki, jestem po obu stronach barykady, czyli dalej pracuję jako dziennikarka  – (zresztą to zawód, w którym się po prostu jest, a nie bywa, więc pewnie zawsze nią pozostanę ,nawet jeśli przestanę w ogóle pisać dla gazet – oby nie, bo lubię to robić)  –  która przeprowadza wywiady i rozmawia z ludźmi a jednocześnie dziennikarze robią wywiady ze mną.  Na początku było to trochę trudne, bo z nawyku  zaczynałam zadawać pytania, zamiast odpowiadać, ale teraz już luz, przyzwyczaiłam się.

Nie do dziennikarzy, bo często brałam udział w reportażach, które robiono o mamie, dzięki czemu nie boję się kamery czy dyktafonu.  ( znam ludzi, którym odejmuje mowę  w takich sytuacjach, co jest zrozumiałe) . Tylko do owego przenikania.

Po rozmowie wpadłam do przyjaciółki i robiłyśmy sobie dla żartów sesję zdjęciową;-)  Najlepsze wyszły te z mopsem (ona ma dwa mopsy, masakra:-) Ale fajne są, zabawne psy:-)

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: