Moja książka dostępna także…

malzenstwo-nie-mile-widziane-epub

W Gandalfie w promocyjnej cenie, 6, 91

W formatach mobi, epub i pdf kupicie w http://www.e-bookowo. pl  – malzenstwo-nie-mile-widziane.html za jedyne 10 zł!

I kolejna opinia czytelniczki:

Napisana świetnym językiem, sprawiającym, że treść się po prostu pochłania w zawrotnym tempie, historia czterdziestoletniej świadomej siebie i swoich potrzeb kobiety, która poszukuje męża na portalach randkowych. Wierzy, że w taki sposób najszybciej go znajdzie, cóż z tego, gdy – jak sama pisze: „Z facetami to jest tak, że najczęściej trafiają się całkowicie porąbani, albo ciapy, abo dupki, pijacy, nieudacznicy bez grosza, cwaniacy bez skrupułów, młode kurwiszonki lub starzy erotomani, przeintelektualizowani jajogłowi z wymaganiami z sufitu, tak zwani normalni inaczej, albo nawiedzone gnojki, lub zwyczajni z przeszłością. A ci, którzy mi imponują są po prostu zajęci.”
Z podziwu godną zawziętością szuka jednak nadal, poznając kolejne egzemplarze świetnie pasujące do wymienionej listy. Nie zauważając tak naprawdę tego, co ma na wyciągnięcie ręki (dosłownie i w przenośni)….A może, tak po prostu, to ciągłe poszukiwanie stało się dla Kingi sposobem na życie? I w tym pędzie między mailami, spotkaniami, telefonami, nie znajduje czasu na zastanowienie się nad sensem swoich działań? Bohaterka wzbudziła we mnie całą masę uczuć, od podziwu, poprzez sympatię, współczucie, złość, na żalu kończąc.

Można by wyciągnąć wniosek, iż w dzisiejszych czasach samotne kobiety wysoko stawiające poprzeczkę ewentualnym kandydatom na męża, są z góry skazane na porażkę, z drugiej strony, czy tego typu kobiety faktycznie szukałyby swojej drugiej połówki poprzez portale randkowe?

I czy tak naprawdę instytucja „mąż” jest kobiecie do szczęścia potrzebna? Skoro posiadając odpowiednio dobraną grupę przyjaciół i znajomych rodzaju męskiego można zaspokoić wszelkie swoje potrzeby: „Na szczęście są też i faceci na odpowiednim poziomie, którzy doskonale zdają sobie sprawę, czego może od nich oczekiwać kobieta. Potrafią zadbać z odpowiednią szarmancją o urozmaicenie i zaspokojenie całego wachlarza potrzeb ludzkich (intelektualnych, duchowych, emocjonalnych, fizycznych i psychicznych). Szkoda tylko, że zwykle z jednym partnerem można zaspokoić w pełni tylko jedną płaszczyznę…”?

Podsumowując – świetnie napisana, pełna subtelnego dowcipu, ciekawych spostrzeżeń, całej gamy intrygująco-irytujących męskich postaci, jak najbardziej godna polecenia książka.

6577221#opinia6577221

Reklamy

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

3 responses to “Moja książka dostępna także…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: