26 kwietnia w Raciborzu

plakat raciborzMarzec to także czas na zgłoszenie swojego udziału w konkursach orgaznizowanych przez Bibliotekę. Piszącą „do szuflady” młodzież w wieku 13-19 lat zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Debiuty 2013, poświęconym twórczości Doroty Terakowskiej. Naprawdę warto, bowiem nagrodą w Plebiscycie jest możliwość spotkania z córką pisarki – Katarzyną T. Nowak. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia.

Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu jest myśl Doroty Terakowskiej (pisarki i dziennikarki, autorki książek Samotność bogów, Tam gdzie spadają anioły, Poczwarka) pochodząca z książki „Ono”:

Prawdziwa rozmowa jest miłością bliźniego, a ponieważ zapomnieliśmy, co to znaczy rozmawiać, więc tej miłości jest niewiele lub wcale jej nie ma (…) .

plakat_2_3(1)

About katarzynatnowak

Moje książki: " Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (Wydawnictwo Literackie, 2005); "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007); 'Kasika Mowka" (WL 2010). Jestem pisarką i dziennikarką. Motto: "Przelanie na papier tego co w sobie najlepsze i co najgorsze, bo wtedy odkrywamy nagle, co w nas tkwi, a o czym być może nie wiedzieliśmy. Stąd każda powieść jest specyficzną autobiografią pisarza. Jego radości, ale i jego demonów." M.V. Llosa. Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest katarzynatnowak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: